TOP10 bajek dla małych dzieci

list Rozwój dziecka
Blog Bambiboo - TOP10 bajek dla małych dzieci

Najmłodsi uwielbiają bajki, co więcej, okazuje się, że filmy animowane bardzo chętnie oglądają też ich rodzice i opiekunowie. Stworzyliśmy listę 10 bajek edukacyjnych, które warto oglądąć – są dobre zarówno dla małych i dużych. Bajki można również czytać.

 1. Puffin Rock

  Ranking otwiera propozycja od Netflixa. Popularna platforma streamingowa posiada wiele wartościowych propozycji dla dzieci. Bajki edukacyjne dla dzieci są niezwykle ważne i wspierające rozwój malucha. Ta pozytywna bajka dla dzieci to opowieść o przygodach małych maskonurów. Posiada przyjemną grafikę i miłe dla ucha dialogi. Wszystko to wzbogacone jest walorami edukacyjnymi. Bohaterowie to Baba i Ona, rodzeństwo, które poznaje świat poprzez zabawę. Bajka pokazuje dzieciom, że warto opiekować się innymi, wspólnie poznawać świat poprzez naukę i zabawę oraz poszanowanie wartości wzajemnego szacunku.

 2. Bing

  Bajki edukacyjne dla dzieci to m.in. Bing, a także Tosia i Tymek. Bing to opowieść o empatycznym króliku i jego przyjaciołach. Poruszany jest w nich temat emocji, są one nazywane i tłumaczone. Jest to ważny aspekt w rozwoju dziecka - bajka uczy prawidłowego nazywania emocji, jakie odczuwa, a także pomaga kształtować w sobie empatię.

 3. Tosia i Tymek

  To propozycja dla wszystkich, którzy chcą wychowywać swoje dzieci w duchu Montessori. Maria Montessori była lekarką, prekursorką nauki poprzez zabawę. Tosia i Tymek to film wpisujący się w ten trend. Historia powstała na podstawie serii książeczek przekładu Wandy Chotomskiej. Tytułowa Tosia i Tymek to rodzeństwo, które dzieli problemy i rozterki dzieci. Jest to odpowiednia bajka dla wrażliwych dzieci, które chcą oglądać realne obrazy, pozbawione elementów grozy. Odcinki można obejrzeć na Tosia i Tymek Youtube. Odcinki są krótkie, więc doskonale sprawdzą się w roli dobranocki i bajki dla małych dzieci.

 4. Ekipa Chrumasa

  Te krótkie bajki to polski hit. To idealny pomysł na bajki edukacyjne dla 2 latka. Ten polski serial animowany opowiada o owocach i warzywach. Doskonała propozycja dla maluchów z edukacyjnym zacięciem, porusza tematy związane ze zdrowiem oraz prozdrowotne.

 5. Mother Goose Club

  Przedstawiamy także propozycję dla dzieci, które uwielbiają uczyć się języków obcych. Takie bajki zapewnia Netflix. Mother Goose Club to doskonały program do nauki piosenek w języku angielskim. Jak wiemy, dzieci najlepiej uczą się przez zabawę. A nie ma nic lepszego niż wspólne śpiewanie.

 6. Było sobie życie

  Nie sposób nie wspomnieć o kultowym serialu animowanym Było sobie życie. Zapewne sami dobrze go pamiętacie. Genialny serial, który tłumaczy jak działa ludzkie ciało, opowiadając o biologii i zdrowiu w ciekawy i przystępny sposób. Dostępny na platformie Netflix.

 7. Charlie i Lola

  Bohaterami są Charlie i Lola, rodzeństwo, które przeżywa ciekawe perypetie. W tej bajce poruszono życiowe tematy jak np. strach przed ciemnością, wizyta u okulisty – są to sprawy ważne, niekiedy groźne dla małego widza, a ta bajka oswaja lęk przed nowym i nieznanym. Wszystko to w otoczeniu pięknej kreski.

 8. Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham

  Animacja, która powstała na podstawie książki. Doskonale tłumaczy istotę uczucia, jakim jest miłość. W niebanalny sposób opowiada o miłości rodzica do dziecka. Jest niezwykle wzruszająca. To wspaniała bajka dla najmłodszych. Również rodzice uronią łezkę przy jej oglądaniu.

 9. Wierszyki bliskościowe

  Jako bajka na dobranoc doskonale sprawdzą się Wierszyki bliskościowe, które trafiają do serc dzieci. Bliskość jest jedną z najważniejszych potrzeb dziecka, tak samo jak rodzicielstwo bliskości. Książka została wydana przez Natuli – dzieci są ważne, a autorką jest Kasia Huzar – Czub.

 10. Opowieści o tym, co w życiu ważne

  Bajki dla małych dzieci do czytania to także Opowieści o tym, co w życiu ważne. Jest to książka stworzona z myślą nie tylko o dzieciach, ale i rodzicach. Przedstawiono w nim ważne dla młodego czytelnika tematy. Trudne pojęcia opisane są w sposób mądry i empatyczny. Znajdziecie tam odpowiedzi na pytania dotyczące miłości, tolerancji, odwagi i szacunku.

  Jak widzicie propozycji jest wiele – każdy znajdzie mądrą bajkę dla swojej pociechy (i dla siebie). Pamiętajcie tylko o zasadach mądrego korzystania z czasu przed ekranem dostosowując go do wieku Waszego dziecka.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Masz już konto?
Log in instead Or Zresetuj hasło