Pytania dotyczące jednorazowych pieluszek Bambiboo

Pieluszki Bambiboo zostały zaprojektowane z zaangażowaniem i sercem, w trosce o nasze dzieci i środowisko naturalne. Ich cechą szczególną jest wykorzystanie do produkcji wysokiej jakości włókna bambusowego. Bezpieczeństwo naszych pieluszek potwierdzają liczne badania laboratoryjne i certyfikaty niezależnych instytucji.
Informację o rozmiarach i rodzajach naszych pieluszek oraz porady jak dobrać ich rozmiar zamieściliśmy tutaj.
Tak. Dla wygody rodziców nasze pieluszki wyposażyliśmy we wskaźnik wilgotności, który umożliwi szybkie i wygodne sprawdzenie, czy już pora na zmianę pieluszki. Żółte paseczki na pieluszce zmieniają kolor na turkusowy, gdy pieluszka jest wilgotna. Zalecamy, aby dla komfortu dziecka wymieniać pieluszkę na świeżą co 3-4 godziny.
Nasze pieluszki wykonane są najwyższej jakości materiałów w trosce o delikatną skórę dziecka i środowisko naturalne. Kluczowe surowce użyte do produkcji naszych pieluszek to włókno bambusowe, pulpa celulozowa bez zawartości chloru oraz wkład chłonny SAP.
Szukaliśmy naturalnego surowca, który jest zasobem biodegradowalnym, odnawialnym, rośnie bardzo szybko bez konieczności stosowania pestycydów i nawozów sztucznych. Taką rośliną jest bambus! Do tego posiada właściwości oddychające i odpowiednio wchłania wilgoć.
Wkład chłonny SAP chroni przed przeciekaniem pieluszki (charakteryzuje się wyjątkową absorbcją wody, dzięki czemu pieluszka jednorazowa może być w miarę cienka i wygodna dla dziecka). Pozostałe użyte materiały oraz konstrukcja naszych pieluszek dodatkowo zabezpieczają przed tego typu problemami.
Tak. Pieluszki Bambiboo zostały zbadane i certyfikowane zgodnie ze STANDARD 100 przez światową organizację OEKO-TEX z siedzibą w Szwajcarii. Testy objęły grupę ponad 100 substancji wpływających niekorzystnie na zdrowie dzieci (m.in. formaldehydu, ftalanów, pestycydów, substancji, które mogą być przyczyną wywoływania alergii). Ponadto nasze pieluszki zostały obszernie przebadane przez SGS - światowego lidera w dziedzinie badań i certyfikacji - pod kątem zawartości substancji chemicznych określonych w Dyrektywie REACH Annex XVII.
Pieluszki Bambiboo nie są testowane na zwierzętach.
Nasze pieluszki produkowane są w Chinach w zakładzie produkcyjnym z wdrożonym ISO 9001:2015 w zakresie zarządzania jakością i zarejestrowanym w FDA (Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków). Proces produkcji certyfikowany jest dodatkowo przez British Retail Consortium Global Standard.
Pieluszki Bambiboo to produkt oparty na surowcach odnawialnych w stopniu umożliwiającym komercyjną produkcję kompostu. Nie należy ich wrzucać do przydomowego kompostownika. Więcej informacji o kompostowaniu tutaj.
Zużyte pieluszki jednorazowe Bambiboo, choć należą do segmentu „pieluch ekologicznych”, powinny trafić do śmieci zmieszanych (tzw. resztkowych), czyli do czarnego pojemnika. Pieluchy jednorazowe Bambiboo nadają się do kompostowania w warunkach komercyjnych, jednak sprawdź, czy usługi tego typu istnieją w Twojej lokalizacji.
Nie posiadamy próbek naszych produktów. Zapraszamy do obserwowania naszego fanpage’a i uczestniczenia w konkursach, w których nagrodami są produkty Bambiboo. Jeśli nie chcesz przegapić postu o konkursach kliknij przycisk „Obserwowanie” na naszym fanpage’u, a następnie wybierz „Wyświetlaj najpierw”. Trzymamy kciuki!
Opakowania naszych pieluszek wykonane są z LDPE - materiału doskonale nadającego się do recyklingu. Zachęcamy do sortowania odpadów opakowaniowych. Nieustannie poszukujemy alternatywnych opakowań dla naszych produktów, które wciąż będą zapewniać ich właściwą ochronę, a przy tym ulegałyby biodegradacji. Prowadzimy odpowiedzialną gospodarkę opakowaniami.
Tak, nasze pieluszki i wybrane produkty Bambiboo są dostępne w sieci drogerii Rossmann oraz na www.rossmann.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o współpracy Bambiboo z Rossmann.
Chcemy abyś czuł się z nami komfortowo! Dlatego zdobyliśmy certyfikat Trusted Shops, który jest symbolem bezpiecznych zakupów w internecie.

Przemyślana budowa pieluszek Bambiboo

Rysunek budowy pieluszki jednorazowej Bambiboo

Jesteśmy przekonani o wysokiej jakości naszych pieluszek. Bambiboo zostały opracowane przez specjalistów z działu Research & Development, który z pasją rozwija nowe metody wytwarzania wyrobów higienicznych przyjaznych naturze.

Bambiboo - w trosce o naturę

Od samego początku naszym celem było stworzenie takich pieluszek! Na wykresie obok* prezentujemy poziom degradacji w czasie pierwszych 75 dni testów. Nie spoczywamy na laurach. Nieustannie rozwijamy się, aby poprawić ten wynik. Dążymy do tego, aby coraz więcej komponentów używanych w naszej produkcji było odnawialnych.

*Niezależne testy przeprowadzone przez SGS, ISO 14855-1:2012
Określenie ostatecznej biodegradowalności tlenowej tworzyw sztucznych w kontrolowanych warunkach kompostowania.

Bambiboo w trosce o naturę

Pieluszki Bambiboo nadają się do kompostowania w warunkach komercyjnych.* Obecnie nie wszystkie składniki naszych pieluszek są kompostowalne.

Bambiboo w trosce o naturę

Ostrzeżenie:
Prosimy nie wyrzucać zużytych pieluch do przydomowego kompostu! Pieluszki Bambiboo powinny być odpowiednio kompostowane komercyjnie, aby uległy poprawnej degradacji.

DEZINTEGRACJA:

Wilgoć i ciepło w stosie kompostu rozdzielają łańcuchy polimerowe tworząc mniejsze polimery, a następnie kwas mlekowy.

BIODEGRADACJA:

Mikroorganizmy w kompoście i glebie zużywają mniejsze fragmenty polimeru i kwas mlekowy jako składniki odżywcze. Ponieważ kwas mlekowy występuje powszechnie w naturze, duża liczba organizmów metabolizuje kwas mlekowy.

KOMPOST:

Końcowym rezultatem kompostowania jest dwutlenek węgla, woda i próchnica, będąca składnikiem pokarmowym gleby. Ten proces degradacji zależy od temperatury i wilgotności. Materiały nieulegające biodegradacji są odsiewane pod kątem recyklingu i właściwego usuwania.

*Możliwości kompostowania komercyjnego mogą nie istnieć w Twojej lokalizacji.

Nasze certyfikaty

Standard 100 by OEKO-TEX

Uzyskanie certyfikatu OEKO-TEX® klasy I zapewnia, że pieluszki Bambiboo spełniają najwyższe wymogi i są bezpieczne dla niemowląt oraz dzieci do lat 3. Produkty otrzymujące tę klasę certyfikatu zostały najdokładniej zbadane i są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka oraz mających negatywny wpływ na środowisko m.in. formaldehydu, ftalanów, pestycydów, chlorofenoli, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych, kwasów perfluorooktanosulfonowych (PFOS), kwasów perfluorooktanowych (PFOA) i wybranych metali ciężkich.

TUV Austria „OK biobased”

Certyfikat przyznawany przez jedną z najbardziej wymagających instytucji na świecie, która zapewnia firmom niezależną ocenę odnawialności ich produktów. Metodologia zgodna z normą ASTM D 6866.

The Forest Stewardship Council (FSC®)

Etykieta FSC oznacza, że pulpa wykorzystana w pieluszkach i pieluchomajtkach została pozyskana w sposób odpowiedzialny.

BRC Global Standard for Consumer Products – Personal Care & Household

Proces produkcji jest zgodny z wymaganiami British Retail Consortium Global Standard for Consumer Products. Standardy dotyczące produktów konsumenckich stanowią ramy zarządzania bezpieczeństwem produktów, integralnością, legalnością i jakością oraz kontrolami operacyjnymi tych kryteriów.

International Organization of Standardization (ISO)

Proces produkcji odbywa się w zakładzie produkcyjnym z wdrożonym ISO 9001:2015 w zakresie zarządzania jakością.

U.S. Food & Drug Administration (FDA)

Proces produkcji odbywa się w zakładzie produkcyjnym zarejestrowanym w FDA (Amerykańska Agencja Żywności i Leków).

SGS Test Reports (badania biodegradowalności)

Określenie ostatecznej biodegradowalności tlenowej pieluch w kontrolowanych warunkach kompostowania. Metodologia zgodna z normą: ISO 14855-1:2012.

CTTC Product Certificate

Pure Bamboo Viscose Fiber

Polecane materiały

Certyfikat Standard 100 by OEKO-TEX dostarcza konsumentowi wiarygodnej i niezależnej informacji o bezpieczeństwie produktów tekstylnych dla zdrowia człowieka. Produkty z tym certyfikatem przyczyniają się do skutecznej ochrony konsumenta.

Certyfikat TUV Austria „OK biobased” doskonale spełnia potrzebę niezależnej, wysokiej jakości gwarancji odnawialności surowców. W wyniku zwiększonej świadomości ekologicznej wśród klientów rośnie rynek produktów opartych na surowcach odnawialnych.

The Forest Stewardship Council (FSC®) jest międzynarodową organizacją pozarządową promującą poprawne przyrodniczo, korzystne społecznie i opłacalne ekonomicznie gospodarowanie zasobami leśnymi świata.

Dyrektywa REACH – Załącznik XVII Komisji (UE) odnosi się do ograniczeń dotyczących produkcji, wprowadzania do obrotu i stosowania niektórych niebezpiecznych substancji, preparatów i wyrobów.

International Organization of Standardization (ISO) jest niezależną, pozarządową organizacją międzynarodową, której międzynarodowe normy mają wpływ na wszystkich i wszędzie. Norma ISO 14855-1:2012 dotyczy określenia ostatecznej biodegradowalności tlenowej tworzyw sztucznych w kontrolowanych warunkach kompostowania.

Bambiboo -powstały z myślą o naszych dzieciach i planecie

Nasze wartości

Bambiboo – powstały z myślą o naszych dzieciach i planecie

Nasze pieluszki stworzyliśmy z myślą o dzieciach i planecie, która jest ich domem. Nieustannie poszukujemy odnawialnych materiałów, ulepszamy nasze produkty i procesy produkcji. Za cel stawiamy sobie zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska oraz maksymalną ochronę wrażliwej skóry, m.in. poprzez wykorzystanie biopochodnych składników, takich jak włókno bambusowe.

Pieluszki z Bambiboo to pieluszki z sercem

Bambiboo to „pieluszki z sercem”.

W roku 2022 wspieramy niezwykłą Fundację Gajusz dostarczając nasze pieluszki dla maluszków będących pod czułą opieką hospicjum i ośrodka preadopcyjnego Tuli Luli.

Bambiboo to pieluszki z sercem

Dostawa

Zamówienia złożone w dni robocze do godz. 13:00 są przygotowywane do wysyłki w tym samym dniu, natomiast zamówienia złożone po godz. 13:00 - w następnym dniu roboczym.
Dostawy realizowane są w dni robocze, w godzinach pracy firm kurierskich, z którymi współpracujemy – DPD i Inpost.
Wszystkie przesyłki są solidnie pakowane, aby zabezpieczyć towar przed uszkodzeniami i wszelkimi niebezpieczeństwami związanymi z transportem.
W przypadku stwierdzenia uszkodzenia opakowania przesyłki, należy niezwłocznie powiadomić firmę kurierską realizującą dostawę.

Koszt dostawy na terenie Polski:

Całkowity koszt dostawy zamówienia zostanie pokazany po dodaniu produktów do koszyka i wybraniu formy dostawy i metody płatności - w podsumowaniu będzie podana dokładna kwota do zapłaty.

Sposób dostawy Przedpłata
(płatność online)
Pobranie Przewidywany
czas dostawy
Paczkomaty Inpost Zakupy do 299,99zł - 14,99zł
Zakupy od 300zł - 0zł
- 2-3 dni robocze
Firma kurierska InPost Zakupy do 299,99zł - 15,99zł
Zakupy od 300zł - 0zł
- 2-3 dni robocze
Firma kurierska DPD Zakupy do 299,99zł - 19,50zł
Zakupy od 300zł - 0zł
21,50zł 2-3 dni robocze

Wszystkie zamówienia powyżej 300 zł wysyłamy gratis*

Uwaga: *dotyczy wyłącznie zamówień z wybraną opcją przedpłaty, na terenie Polski.

Dostawa gratis

Wysyłka poza teren Polski:

W sprawach wysyłek zagranicznych prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Płatności

W sklepie internetowym Bambiboo dostępne są następujące formy płatności:

Za pobraniem:

przy odbiorze przesyłki u kuriera firmy DPD (dotyczy wyłącznie zamówień wysyłanych na teren Polski).

Płatność kartą kredytową lub online:

autoryzacji płatności on-line i kartą kredytową dokonuje profesjonalny system realizacji transakcji płatniczych online Przelewy24. Klient po wybraniu opcji płatności zostaje przekierowany do serwisu umożliwiającego autoryzację transakcji. W przypadku braku autoryzacji przez podmiot pośredniczący (elektroniczny system płatności Przelewy24), zamówienie nie jest uznawane za prawidłowo złożone, co oznacza, że zamówienie nie zostanie zrealizowane. W takiej sytuacji prosimy złożyć nowe zamówienie.

Płatność PayPo:

Klient po wybraniu opcji płatności „Kup teraz, zapłać później” zostaje przekierowany do serwisu PayPo umożliwiającego autoryzację transakcji.

Ważne: Sklep internetowy Bambiboo nie akceptuje przelewów tradycyjnych, w związku z czym Klient nie zostanie poinformowany o numerze rachunku bankowego dla dokonania takiego przelewu.

Wymiana i zwrot

Klient będący Konsumentem, który zawarł Umowę sprzedaży, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny. Prawo do odstąpienia od Umowy sprzedaży nie przysługuje Klientowi będącemu Konsumentem w odniesieniu do umów, w których Towarem jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu. Szczegółowe informacje na temat zwrotów oraz przykładowe wzory formularzy odstąpienia od umowy zamieszczamy w §8 Regulaminu Sklepu.

Wszystkie produkty dostępne w sklepie internetowym Bambiboo są fabrycznie nowe i legalnie wprowadzone na rynek polski. Zapewniamy dostawę towaru pozbawionego wad fizycznych i prawnych. W przypadku stwierdzenia wady produktu, reklamację można zgłosić np. drogą mailową na adres: sklep@bambiboo.eu. W zgłoszeniu reklamacyjnym Klient powinien zamieścić opis zaistniałego problemu. Sprzedawca niezwłocznie, lecz nie później niż w terminie 14 dni rozpatruje reklamacje i udziela Klientowi odpowiedzi. Odpowiedź Sprzedawcy w sprawie reklamacji jest wysyłana na podany przez Klienta adres e-mail lub udzielana w inny podany przez Klienta sposób. Więcej szczegółowych informacji zamieszczamy w §7 Regulaminu Sklepu.

New Account Register

Masz już konto?
Log in instead Or Zresetuj hasło