Jakie pieluszki jednorazowe dla dzieci wybrać?

list Pieluchowanie
Blog Bambiboo - Jakie pieluszki jednorazowe dla dzieci wybrać?

Jednorazowe pieluszki to temat dobrze znany wszystkim mamom, więc wydawać by się mogło, że nie ma nic trudnego w ich kupowaniu. Poza tymi wielorazowymi znane są również wersje na jeden raz. Przede wszystkim chodzi o to, żeby były chłonne, miękkie i wygodne. A jednak, przy wyborze nawet tak podstawowego produktu, warto się dobrze zastanowić, zanim sięgnie się po konkretne pieluchy dla dzieci ze sklepowej półki. Jakie pieluszki wybrać i czym kierować się przy podejmowaniu decyzji? O tym więcej w naszym artykule.

Pieluszki jednorazowe - (nie)łatwa sztuka wyboru

O, ile opieka nad noworodkiem, nie stanowi większego problemu dla mam, które są już wprawione w boju, to dla kobiet, które mają pierwsze dziecko, wiele rzeczy może jeszcze sprawiać trudność. Nie martw się, więc jeśli początkowo nie będziesz umieć poprawnie zinterpretować każdego grymasu swojego maleństwa lub jego komunikatów - na wszystko przyjdzie czas. Kiedy dziecko będzie głodne, z pewnością głośno Cię o tym poinformuje. 

Nie musisz też obawiać się, czy będziesz wiedziała, kiedy zmienić jego pieluchę - w tym celu Bambiboo zaprojektowało wersję ze wskaźnikiem wilgoci, by podpowiadał Ci, kiedy pora sprawdzić zawartość pieluszki. Jak to działa? To proste - kiedy wskaźnik zmieni swój kolor, oznacza to, że pora wymienić ją na czystą. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, które pieluszki jednorazowe wybrać, jedną z wielu wskazówek pomocnych przy podjęciu tej decyzji, może być właśnie wspomniany wskaźnik. Niewiele modeli dostępnych na rynku go ma.

Wygodne pieluchy jednorazowe dla dzieci - zwróć uwagę na ich konstrukcję

W sklepach możesz znaleźć różnego rodzaju jednorazowe pieluszki, ale zanim wybierzesz te właściwe, koniecznie zwróć uwagę na ich konstrukcję. Spójrz, jak wygląda to w Bambiboo:

Zobacz, jak wiele pojedynczych elementów każdej pieluszki jednorazowej od Bambiboo ma wpływ na efekt!

  • Delikatna taśma frontowa - jest przyjemna w dotyku, dzięki czemu nie powoduje podrażnień na delikatnej i wrażliwej skórze dziecka.
  • Przewiewna warstwa zewnętrzna - została wykonana w zgodzie z naturą, a dzięki swoim właściwościom zapewnia optymalną cyrkulację powietrza. Dzięki temu pupa niemowlaka rzadziej jest narażona na ryzyko odparzeń.
  • Wskaźnik wilgotności - o nim już wspomnieliśmy. Dla przypomnienia: zmiana jego koloru to znak, że pielucha jest przemoczona i należy ją wymienić.
  • Falbanki 3D - dzięki niej nie grozi Wam żadna „powódź”. To właśnie dzięki falbankom, mokra zawartość pozostanie bezpiecznie na swoim miejscu - w pieluszce!
  • Miękka włóknina bambusowa - to jedna z najważniejszych części każdej jednorazowej pieluchy od Bambiboo. Jest przyjemnie miękka i pochodzi z bambusa - rośliny, która w naturze bardzo szybko rośnie. Co więcej, włóknina wzbogacona została o łagodzący ekstrakt z aloesu. Wewnętrzna warstwa chłonna składa się z niebielonej chlorem pulpy drzewnej oraz wkładu chłonnego SAP, dzięki któremu pieluszka może być w miarę cienka. A wszystko to z myślą o dodatkowym komforcie Twojego dziecka!
  • Elastyczne skrzydełka i ściągacz - dobrze dopasowana pielucha to połowa sukcesu. Dzięki skrzydełkom i miękkiemu ściągaczowi, pieluszka Bambiboo perfekcyjnie przylega do ciała, więc nie ma ryzyka, że w najmniej odpowiednim momencie się z niego zsunie. Maluszkowi będzie wygodnie na każdym etapie jego rozwoju motorycznego – od siadania i wstawania poprzez raczkowanie, aż po naukę chodzenia!
  • Mocne rzepy - to nasza „kropka nad i”. Najlepsze pieluszki to takie, które od założenia do wymiany pozostają na swoim miejscu. W tym przypadku nie ma ryzyka, że np. podczas zabawy rzep się odczepi, a pielucha spadnie. Dla starszych maluchów, które są cały czas „w biegu” (co zdecydowanie utrudnia zapinanie rzepów), lub dla tych, które nauczyły się samodzielnie je odpinać, polecamy pieluchomajtki Bambiboo. Zamiast rzepów zaprojektowaliśmy w nich wygodne boczne ściągacze.

Najlepsze jednorazowe pieluszki to pieluchy ekologiczne

O pieluchach można śmiało powiedzieć, że są jednorazowe. Tego samego jednak zdecydowanie nie da się stwierdzić w przypadku naszej planety. Jest jedna, dana nam na całe nasze życie, więc musimy szczególnie o nią dbać. Od wielu już lat naukowcy i ekolodzy z całego świata biją na alarm, że jeśli nie zmienimy swoich dotychczasowych przyzwyczajeń i nie zaczniemy szanować środowiska, w którym żyjemy, może to się dla nas fatalnie skończyć. Już teraz topnieją lodowce, mroźne i śnieżne zimy powoli odchodzą w zapomnienie, a średnia temperatura powietrza podniosła się o 1 stopień. Niewiele? Tyle wystarczy, by można było mówić o początku końca naszej planety.

Zastanawiasz się, jaki to ma związek z pieluchami i czy dbając o dziecko, można chronić środowisko naturalne? Otóż… tak! W myśl zasady, że mądry rodzic to świadomy rodzic, warto wybierać bardziej ekologiczne pieluszki. Bambiboo stworzyło takie, które w przeważającym stopniu powstały z naturalnych surowców, jak włókno bambusowe czy pulpa celulozowa z certyfikowanych upraw.

Czy wiesz, że…
Bambus jest najszybciej rosnącą rośliną na świecie? Co więcej, jego wzrostu nie trzeba wspomagać trującymi pestycydami czy szkodliwymi środkami chemicznymi. Między innymi z tego właśnie względu, miękkie włókna wykorzystywane są do produkcji tych bardziej ekologicznych pieluch.

Wybieraj świadomie - z korzyścią dla swojego dziecka oraz naszej planety. Chociaż o modelach w pełni biodegradowalnych możemy raczej zapomnieć, taki drobny krok w przód może być bardziej znaczący niż nam się wydaje.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Masz już konto?
Log in instead Or Zresetuj hasło