Jak założyć pieluchę tetrową dziecku?

list Pieluchowanie
Blog Bambiboo - Jak założyć pieluchę tetrową dziecku?

Mogłoby się wydawać, że tradycyjne pieluchy tetrowe odeszły w zapomnienie. Nic bardziej mylnego! Choć, niewątpliwie są zdecydowanie mniej wygodne w użyciu niż popularne jednorazówki, teraz znów wracają do łask. Wybierają je głównie zwolennicy ekologicznych rozwiązań, a także rodzice, których dzieci są alergikami. Warto dowiedzieć się, jak prawidłowo składać pieluchę tetrową i jak ją zakładać. O tym przeczytacie w naszym artykule!

Pielucha tetrowa = prosty wybór

Pieluszki jednorazowe są dostępne w różnych rozmiarach, dostosowanych do wagi dziecka. Zupełnie inaczej jest w przypadku pieluch tetrowych – większość z nich ma wymiary 80 x 80 cm, rzadziej można spotkać 70 x 80 cm. Tego typu pieluchy różnią się również grubością materiału, z którego zostały uszyte. Im grubsza tetra, tym lepiej będzie chłonąć wilgoć. Jeśli chodzi o rozmiar, najbardziej uniwersalny jest wspomniany 80 x 80 cm. Wszystko dlatego, że można go używać nie tylko w roli pieluchy, ale też, np. jako ochronę przed słońcem, lekki „kocyk” na upał, czy zamiast prześcieradła do wózka. 

Zakładanie pieluchy tetrowej

Jest kilka sposobów zakładania pieluchy tetrowej. Najpopularniejszy to ten, który był stosowany przez nasze babcie i prababcie. Do tego sposobu pieluszkowania są potrzebne dwa kawałki tetry. Pierwszy, składa się po przekątnej w trójkąt i układa tak, żeby był zwrócony wierzchołkiem do dołu. Na środku powstałego trójkąta należy położyć drugą pieluszkę, tym razem złożoną w prostokąt. W nim umieszcza się dziecko. Zarówno prostokąt, jak i dolny róg trójkąta, należy przełożyć pomiędzy nóżkami niemowlaka. Z kolei boczne rogi trójkąta posłużą do owinięcia malucha na wysokości brzucha.

Jak założyć pieluchę tetrową, by nie przemokła?

Nie da się ukryć, że pieluchy tetrowe mogą szybko przeciekać. Trzeba zatem sięgnąć po rozwiązanie, które pozwoli temu zapobiec. By uniknąć przemoczenia pieluszki, zaleca się, by na tetrę wiązać jeszcze specjalną ceratkę. Można również zaopatrzyć się w specjalne, nieprzemakalne majtki. Te zakłada się bezpośrednio na pieluchę. Są zaprojektowane w taki sposób, że nie tylko chronią przed nadmierną wilgocią, ale też zapewniają dostęp powietrza, a przy tym są lekkie i wygodne. Ten specjalny rodzaj majtek należy zmieniać i prać co drugi dzień.

A może warto sięgnąć po wielorazówki?

Pieluchę tetrową możesz wymienić na pieluszki wielorazowe. To nie tylko bardziej ekologiczne, ale również stylowe rozwiązanie – pieluszki dostępne są w kilku delikatnych wzorach. Co więcej, wielorazówki od Bambiboo wyposażone są w wygodne zapięcie na zatrzaski i można ich używać z wkładami z bambusem lub z mikrofibry, a także z jednorazowymi bibułkami z włókniny bambusowej. 

Tagi: pieluszki
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Masz już konto?
Log in instead Or Zresetuj hasło