Jakie pieluszki jednorazowe wybrać dla noworodka?

list Pieluchowanie
Blog Bambiboo - Jakie pieluszki jednorazowe wybrać dla noworodka?

Dla wielu rodziców pieluszki jednorazowe to najlepszy wybór dla nowo narodzonego dziecka. Są komfortowe i chłonne – zapewniają też wygodę zarówno maluszkowi, jak i rodzicom. Na rynku jest jednak tak szeroki wybór pieluszek jednorazowych, że trudno zdecydować się na konkretny model lub producenta. Czym kierować się przy wyborze pieluszek jednorazowych dla noworodka? Czy można połączyć wygodę dziecka z jego bezpieczeństwem, a także troską o środowisko? Można, i to bez trudu! Wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami przy wyborze jednorazowych pieluch. Jakimi? O tym więcej w naszym poradniku!

Jakie pieluchy dla noworodka – dobierz odpowiedni rozmiar

Podstawą komfortu i szczelności pieluszki jednorazowej jest zawsze odpowiednio dobrany rozmiar. W przypadku jednorazowych pieluch Bambiboo stosuje się skalę liczbową od 1 do 5, a każda kolejna wartość odpowiada wadze dziecka. Jeśli chodzi o pieluszki dla noworodka, trzeba postawić na rozmiar 1. Są to pieluchy jednorazowe przystosowane do wagi dziecka od 2 do 4 kg. W niektórych, ale mimo wszystko bardzo rzadkich sytuacjach może okazać się, że lepiej pasować będzie rozmiar 2, czyli od 3 do 8 kg.

Jak widać, rozmiary nachodzą na siebie i tak samo jest przy większych pieluszkach jednorazowych. Każdorazowo to rodzice będą musieli podjąć decyzję, który wybrać. Nie jest to jednak duże wyzwanie. Bez trudu widać, że pieluszka pasuje, że jest za duża bądź za mała. Optymalna wielkość to natomiast większa wygoda i szczelność, więc warto wybrać odpowiednią.

Komfort dziecka i rodziców – zależy również od wyboru pieluszki

Pieluszka jednorazowa musi być wygodna dla dziecka, a to oznacza, że powinna być bardzo delikatna. Zwłaszcza w newralgicznych punktach, gdzie łatwo może dochodzić do otarć i podrażnień. Chodzi przede wszystkim o pachwiny, ale również pas, gdzie pieluszkę zapina się na rzep. Jeśli dziecko jest bardzo ruchliwe, a pieluszka nie jest odpowiednio wykonana, może okazać, że pojawi się tam zaczerwienienie czy wysypka. Dlatego tak istotne jest, aby pieluszka była elastyczna i miękka.

Z punktu widzenia rodziców wygodę zdecydowanie podnosi wskaźnik wilgotności. Dzięki niemu bez odpinania pieluszki widać, czy należy ją już wymienić, czy też maluch może ją jeszcze nosić. W dłuższej perspektywie jest to również oszczędność, bo nie wymienia się pieluszki, gdy nie zachodzi taka potrzeba. Warto jednak pamiętać, że w przypadku noworodków i tak należy zmieniać pieluszkę maksymalnie co około 3-4 godziny, aby dziecko cały czas odczuwało komfort i świeżość.

Troska o bezpieczeństwo dziecka – to również kwestia wyboru pieluszek!

Tradycyjne pieluszki jednorazowe wykonywane są często w przeważającym stopniu z tworzyw sztucznych. Warto zastanowić się, czy istnieją jakieś alternatywy. Czy to oznacza, że należy całkowicie zrezygnować z pieluszek jednorazowych? Zdecydowanie nie, ale wybór należy podjąć świadomie!

Pieluszki jednorazowe Bambiboo wykonane są w dominującym stopniu z surowców pochodzenia naturalnego – włókna bambusowego czy pulpy celulozowej. Stopień biopochodności pieluszek został oceniony i potwierdzony certyfikatem „OK Biobased” przez TÜV Austria. W procesie produkcji nie wykorzystuje się potencjalnie niebezpiecznych składników. Wybór naturalnych materiałów oznacza zmniejszenie ryzyka podrażnień delikatnej skóry dziecka, które w dłuższej perspektywie może prowadzić nawet do zmian chorobowych na skórze.

Wybierasz pieluszki dla dziecka? Pamiętaj o ekologii!

Rodzice, dla których troska o środowisko naturalne jest ważna, powinni zdecydowanie postawić na pieluszki bambusowe. Ze względu na brak niebezpiecznych składników, są jednocześnie neutralne dla delikatnej skóry dziecka. Druga, niezwykle istotna kwestia przy wyborze pieluszek bambusowych to ekologia. Każdego dnia maluszek zużywa ich co najmniej kilka – w ciągu pierwszych dwóch lat życia liczba zużytych pieluszek może być liczona w tysiącach sztuk. Wszystkie one lądują potem w kuble na śmieci. Warto wybierać zatem produkty certyfikowane, oparte w jak największym stopniu na surowcach odnawialnych.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe wskazówki, odpowiedź na pytanie, jakie pieluszki jednorazowe wybrać dla dziecka, wydaje się zdecydowanie prostsza niż przed lekturą!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Masz już konto?
Log in instead Or Zresetuj hasło