Poznaj 5 naszych porad jak przewijać dziecko!

list Pieluchowanie
Blog Bambiboo - Poznaj 5 naszych porad jak przewijać dziecko!

Na samym początku przygody rodzicielskiej, przewijanie może okazać się nie lada wyzwaniem. Jednak z każdą kolejną zmienioną pieluszką, świeżo upieczony rodzic powoli będzie nabierał wprawy, aż w końcu stanie się mistrzem w tej czynności. Ostatecznie przewijanie ma szansę stać się przyjemnością i okazją do spędzenia osobistych chwil z maluchem.

Poznaj 5 naszych porad jak przewijać dziecko!

Przewijanie dziecka, czy to przy wykorzystaniu pieluszek wielorazowych, czy popularnych jednorazówek, wymaga odpowiedniej wprawy. Jak zmienić pieluchę, aby cały proces przebiegał sprawnie i bezpiecznie? Warto zastosować się do kilku cennych rad. Jakich? O tym poniżej.

  1. Przewijanie będzie zdecydowanie łatwiejsze dzięki odpowiednim ubrankom. Najlepiej wybierać modele zapinane na guziki na całej długości. Podczas przewijania, nie trzeba za każdym razem rozbierać dziecka do naga. Wystarczy rozpiąć dół ubranka – śpiochów, pajacyka czy body lub zdjąć spodenki albo spódniczkę. Małe dzieci bardzo szybko marzną, tym bardziej nie należy ich narażać na wychłodzenie organizmu.
  2. Czasem zdarza się, że zawartość pieluszki zabrudzi plecy dziecka. Jak wtedy zmienić pieluchę? Podczas przewijania konieczne jest podniesienie pupy malucha. Dziecka w żadnym wypadku nie wolno ciągnąć do góry za nóżki (może to doprowadzić do uszkodzenia stawów biodrowych). Można podłożyć rękę pod pupę niemowlaka i delikatnie ją unieść lub położyć go na brzuchu. Ta ostatnia opcja z pewnością będzie najwygodniejsza.
  3. Należy zadbać o to, by pieluszka była odpowiednio zapięta. Gdy jest zbyt luźna, jej zawartość może wydostać się na zewnątrz. Z kolei zbyt ciasna, może doprowadzić do problemów z trawieniem. Jak to sprawdzić? Do poprawnie zapiętej pieluchy można włożyć dwa palce.
  4. Częstotliwość zmiany pieluszek powinna na samym początku wynosić 2-3 godziny i pokrywać się z porami karmienia. Kilkumiesięczne dzieci można przewijać co 4 godziny. Dodatkowo dziecko powinno być przewijane za każdym razem, gdy rodzic zorientuje się, że pieluszka jest pełna. Pomocny może okazać się wskaźnik wilgotności, który w przypadku jednorazowych pieluszekpieluchomajtek Bambiboo zmienia kolor na turkusowy, gdy pieluszka jest pełna. Szybka reakcja pomoże uniknąć odparzeń.
  5. Nigdy nie wolno zostawiać dziecka samego na przewijaku. Dotyczy to zarówno dzieci, które już potrafią się przekręcać z boku na bok, jak i tych, które jeszcze tego nie robią. Malca wystarczy przytrzymać jedną ręką, a drugą sięgnąć po pieluszkę, ubranko czy inne potrzebne akcesoria.
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Masz już konto?
Log in instead Or Zresetuj hasło