Sposoby na komary dla dzieci - klasyczne metody czy gotowe środki?

list Pielęgnacja dziecka
Blog Bambiboo - Sposoby na komary dla dzieci - klasyczne metody czy gotowe środki?

Wraz z nadejściem wiosny pojawia się problem insektów. Spędzamy coraz więcej czasu na świeżym powietrzu oraz nad wodą. Komary to prawdziwa zmora rodziców, którzy chcieliby ochronić swoje dziecko i zapewnić mu bezpieczeństwo. W miejscu ugryzienia przez owady, pojawia się swędzenie i dziecko odruchowo zaczyna rozdrapywać to miejsce na skórze, przez co mogą tworzyć się drobne rany. Warto z wyprzedzeniem poznać sposoby na komary dla dzieci.

Klasyczne metody walki z komarami

Komary szczególnie aktywne są latem, w okolicach zbiorników wodnych czy rzek, a także w miejscach wilgotnych. Takie lokalizacje stwarzają im najlepsze warunki zarówno do bytowania, jak i rozmnażania się, dlatego wypoczynek nad wodą nieodzownie kojarzy nam się z przykrą obecnością insektów. Można jednak odstraszyć komary i w spokoju spędzać czas z najmłodszymi, w otoczeniu pięknej przyrody, korzystając z jej niesamowitych przejawów. 

Podstawowym aspektem, o jakim warto pamiętać, jest odpowiedni ubiór dziecka, który pozwoli zminimalizować ilość ugryzień. Zwłaszcza podczas wieczornych spacerów, jak i wycieczek nad zbiorniki wodne warto ubrać dziecku ubrania z długim rękawem i długimi nogawkami. 

Zabezpieczyć należy również dom, a zwłaszcza pokój dziecięcy. Możemy zamontować specjalne moskitiery w oknach, które pozwolą na spokojne wywietrzenie oraz otworzenie okien, a jednocześnie wyeliminują obecność wszelkich owadów w pokoju. Dotyczy to również kłopotliwych i głośnych much. 

Jeśli nasze pociechy lubią spędzać czas na balkonie, tarasie lub w ogródku, warto wyposażyć się w specjalne świece antykomarowe. Posiadają w swoim składzie starannie dobrane olejki eteryczne, które odpędzają owady. Warto jednak wybierać produkty ekologiczne i bezpieczne dla dzieci, a także nie zostawiać zapalonej świecy bez nadzoru. 

Jednym z tradycyjnych sposobów są również olejki eteryczne. Można rozcieńczać je z olejem bazowym (np. arganowym) i stworzyć własny spray na komary, bezpieczny dla skóry dziecka. Można również stosować nawilżacze powietrza oraz dodawać parę kropel olejku do kominka zapachowego. Skuteczność wykazują olejki takie jak: tymiankowy, cynamonowy, paczulowy czy olejek z mięty pieprzowej. Wypróbuj także olejek z trawy cytrynowej, który odstraszy również muchy i meszki. 

A może gotowe środki na komary?

Jeśli nie wiesz co wybrać na komary dla dzieci, zapoznaj się z podstawowymi środkami ochrony. Tego typu produkty możesz zabrać na spacer lub w podróż i w każdym miejscu cieszyć się wolnością od komarów. 

Najpopularniejszym zabezpieczeniem przed insektami jest preparat na komary. Szeroki wybór środków chroniących przed komarami znajdziemy w drogeriach oraz aptekach. Warto wyposażyć się zarówno w środek, który odpędza insekty, jak i żel chłodzący lub preparat kojący po ukąszeniach. Pozwoli on uśmierzyć swędzenie, jeśli doszło już do ugryzienia. Warto zwrócić uwagę na skład oraz bezpieczeństwo stosowania produktów. Preparat powinien mieć neutralny lub łagodny zapach oraz nie brudzić ubrań. Środki na komary stosujemy przed wyjściem z domu.

Przed wyprawami do ciepłych krajów, warto wyposażyć się w specjalistyczne preparaty przeciwko komarom. W krajach o odmiennej faunie i florze insekty oraz komary mogą być zdecydowanie bardziej uciążliwe niż w Polsce.

Szczególnie ważny jest wybór środków na komary dla niemowląt. W takim przypadku musimy zwrócić uwagę na bezpieczny skład produktu oraz jego certyfikację. Wiele marek tworzy specjalne i delikatne preparaty, które są odpowiednie dla wrażliwej skóry niemowlęcia, a jednocześnie zapewniają ochronę przez nieproszonymi owadami. Tego typu preparaty spotkamy w formie sprayów, płynów oraz żeli. Ochronnie działają również ultradźwiękowe odstraszacze komarów, które są ciche i ekologiczne, a także nie mają żadnego negatywnego wpływu na dziecko. Można je zarówno postawić obok dziecięcego łóżeczka, jak i zabrać ze sobą na spacer. Podobnie działa opaska na komary dla dzieci.

Jak widzisz sposobów na walkę z komarami jest bardzo wiele. Warto pomyśleć o bezpieczeństwie swojego dziecka zawczasu, aby móc spokojnie spędzić lato w wolności od ugryzień insektów i w maksymalnym stopniu wykorzystać dobrodziejstwa przyrody.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Masz już konto?
Log in instead Or Zresetuj hasło