Program „Czujesz klimat?” w drogeriach Rossmann – prosty sposób na eko zmiany.

list Ekologiczne ciekawostki
Blog Bambiboo - Program „Czujesz klimat?” w drogeriach Rossmann – prosty sposób na eko zmiany.

Czasami wystarczy kilka drobnych zmian w codziennych wyborach, aby lepiej zadbać o środowisko.  Jak jednak nie zginąć w gąszczu dobrych rad, na co zwracać uwagę przy codziennych zakupach? Z pomocą przychodzi nam drogeria Rossmann i prowadzony przez nią program „Czujesz klimat”, który pomaga dokonywać właściwych wyborów, zarówno dla zdrowia, jak i dla środowiska.

Ekologiczne produkty w drogeriach Rossmann

Drogeria Rossmann jest jednym z pionierów nurtu eko w Polsce. Jako jedni z pierwszych postawili na produkty ekologiczne, które cieszą się dużą popularnością i uznaniem. Wyselekcjonowane produkty dostępne w drogeriach Rossmann i prowadzone przez sieć kampanie podbiły serca wielu kobiet. 

Wybór eko produktów w Rossmanie jest bardzo szeroki. Oferta dostępnych towarów jest stale poszerzana o nowe pozycje, ponieważ drogeria wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów. W sklepie znajdują się eko kosmetyki dla wszystkich grup wiekowych, środki do utrzymania domu w czystości, artykuły higieniczne, a nawet żywność.

Ekologiczne środki do sprzątania są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych artykułów służących do utrzymania czystości. Ich przewagą jest nie tylko łagodny skład, ale również bezpieczeństwo stosowania. Są niezastąpione w domach, w których obecne są małe dzieci - bez obaw można na przykład pozwolić pociechom, aby bawiły się na niedawno umytej podłodze. 

Ciekawą propozycją jest marka własna Rossmanna o nazwie Domol w wariancie eco. Produkty są nie tylko funkcjonalne i bezpieczne, ale również posiadają przystępną cenę. W ofercie znajdziemy np. ekologiczny środek do czyszczenia wc, ekologiczny środek do czyszczenia łazienki czy szare mydło w płynie. 

Zazwyczaj eko środki czystości można stosować w gospodarstwach domowych, które zaopatrzone są w szambo ekologiczne. Większość zbiorników ekologicznych opiera się o działanie specjalnych bakterii, które rozkładają materię organiczną zawartą w nieczystościach. Tradycyjne środki zawierają substancje powierzchniowo czynne i inne detergenty, które są zabójcze dla dobroczynnych bakterii używanych w zbiornikach. Dlatego do szamb ekologicznych, rekomenduje się specjalnie dobrane, łagodne środki. Bogaty wybór ekologicznych środków czystości można znaleźć właśnie w drogeriach Rossman.

Dobrym wyborem jest również ekologiczna chemia, np. proszki do prania (często dodatkowo w wersji „sensitive”), które są łagodne i nadają się do prania niemowlęcych ubranek. Będą nieocenioną pomocą dla rodziców, którzy szukają odpowiedniego i bezpiecznego produktu. 

Ale to nie wszystko. W Rossmannie dostępne są produkty nie tylko ekologiczne, ale również zawierające przyjazne dla natury opakowanie! 

O co chodzi w projekcie „Czujesz klimat”?

Projekt ma na celu edukację na temat zapobiegania zmianom klimatycznym. Ma uświadomić, jak ważne są zwyczajne, codzienne wybory – to jakie opakowanie produktu zakupimy i gdzie je wyrzucimy… Wszystkie takie z pozoru proste decyzje mają wpływ na stan naszej planety.

Rossmann ruszył z pomocą wszystkim tym, którym los Ziemi nie jest obojętny! Z myślą o przyszłych pokoleniach i naturze, ułatwia przejście na zieloną stronę mocy. Drogeria przygotowała przewodnik po ekonawykach oraz ekoporady, którymi możesz się dzielić z innymi. Dodatkowo, produkty przyjazne planecie zostały oznaczone specjalną etykietą „Czujesz klimat”. Dzięki niej możesz szybko dokonywać wyboru produktów ekologicznych.

Do akcji zostały zakwalifikowane produkty, których opakowania spełniają co najmniej jeden z wymienionych warunków:

  • nadają się w 100% do recyklingu,
  • mają wysoką zawartość recyklatu,
  • zawierają znacznie mniej plastiku,
  • są dopasowane do wielkości produktu, czyli mają możliwie najmniejszą objętość,
  • mają co najmniej jeden międzynarodowy certyfikat ekologiczności.

Poza produktami marek własnych, Rossmann do programu zakwalifikowały się także produkty innych marek, w tym pieluszki i pieluchomajtki Bambiboo. Jako produkty ekologiczne zostały oznaczone etykietą „Czujesz klimat?”. Wyróżniają się składem (ok. 60% składników jest biopochodnych, co zostało potwierdzone przez TÜV Austria i certyfikowane „OK Biobased”), są bezpieczne dla skóry dziecka (zostały zbadane na ponad 100 szkodliwych substancji i certyfikowane Standard 100 by OEKO TEX), a ich opakowanie jest jednoskładnikowe i nadaje się do recyklingu.

Wizyta w drogeriach Rossmann daje możliwość wyboru dobrych jakościowo produktów, które pozwalają zadbać nie tylko o rodzinę, ale i o dobrostan Ziemi. W ofercie z etykietą „Czujesz klimat?” można znaleźć szeroką gamę produktów od szamponów i kremów, poprzez podpaski i pieluszki, aż po środki do mycia naczyń czy prania. Warto zmieniać przyzwyczajenia, dokonywać świadomych wyborów zakupowych i w miarę możliwości po prostu konsumować mniej.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Masz już konto?
Log in instead Or Zresetuj hasło