Rodzinne seanse z platformami streamingowymi - wybór tytułów dla małych dzieci

list Zabawy z dzieckiem
Blog Bambiboo - Rodzinne seanse z platformami streamingowymi - wybór tytułów dla małych dzieci

Rodzinne seanse z platformami streamingowymi stały się doskonałą alternatywą dla kina. Dostęp do takiego narzędzia umożliwia wybór wielu pięknych bajek. Już nie musisz czekać ze swoim dzieckiem na Wieczorynkę, ale o dowolnej porze możesz zasiąść z malcem przed telewizorem. Z naszego artykułu dowiesz się, co wybrać.

Czym są platformy streamingowe?

Jest to nowatorski wynalazek, który zdobył popularność zwłaszcza w czasach pandemii. To alternatywa dla tradycyjnego kina i telewizji. Pozwala na dogodny wybór interesujących bajek i filmów w zaciszu domowym, co umożliwia rozrywkę dla całej rodziny. Stwarza też przestrzeń dużych możliwości dla rodziców. Dzięki bogatej ofercie można wybrać bajki dostosowane do wieku oraz możliwości poznawczych dzieci oraz zaprosić najmłodszych na seans o dowolnej porze dnia. W ofercie platform streamingowych znajdziesz różnorodne bajki dla małych dzieci.

Bajki sensoryczne

Integracja sensoryczna jest niezwykle popularnym nurtem ostatnich czasów. Pedagodzy potwierdzili, że jej zastosowanie jest korzystne dla rozwoju niemowląt oraz dzieci. Oprócz zabawek sensorycznych, powstają również bajki sensoryczne. Takiego typu obrazy różnią się od normalnych kreskówek i tradycyjnych bajek, jakie znamy z dzieciństwa. Są to filmy prezentujące obrazki kontrastowe dla niemowląt i najmłodszych dzieci. Filmy prezentują wolno zmieniające się obrazy, którym towarzyszy spokojna muzyka. Najczęściej są to kojące dźwięki muzyki fortepianowej, klasycznej. Czarno białe obrazki zmieniają się powoli, prezentując rozmaite kształty: figury geometryczne, zwierzęta, kropki, symbole. Taki obraz pozwala zająć dziecko na kilka minut lub uspokaja je, aby mogło spokojnie usnąć. Bajki takie możemy znaleźć na platformach streamingowych oraz w internecie. Warto wybierać animacje z wolno zmieniającymi się obrazami i spokojnym dźwiękiem. Czarno – białe i kontrastowe filmy dla najmłodszych pozwalają stymulować rozwój wzroku. Należy jednak korzystać z nich mądrze i z umiarem, aby nie obciążyć dziecka nadmiarem bodźców. Jeśli używamy laptopa lub tabletu, warto włączyć specjalny filtr chroniący oczy dziecka.

Nowe bajki Netflixa

Każdego roku powstają nowe kreskówki, które zaspokajają potrzeby najmłodszych. Bajki dla małych dzieci Netflix to niezwykle bogata oferta. Dziewczynkom na pewno spodoba się Koci Domek Gabi, serial animowany, w którym tytułowa bohaterka – Gabi i gromadka uroczych kotów z Kiciusiem Pandusiem na czele przeżywają masę przygód w magicznym świecie. Pastelowe kolory i delikatny obraz na pewno ukoi umysły dzieci, a fantastyczne przygody będą źródłem niesamowitych wrażeń.

Małych odkrywców poruszą Zwierzęce zagadki, gdzie agenci specjalni Sam i Kit podróżują dookoła świata. Próbują rozwikłać tajemnice fascynującego królestwa zwierząt, wykorzystując fakty naukowe, ciekawe gadżety i zdolności szpiegowskie. To doskonały sposób na zabawę i edukację!

Dzieci może zainteresować również nowatorska kreskówka o nazwie Reksin. Jacinth Tan Yi Ting stworzył ciekawą animację, która zachwyci przygodami fantastycznego stwora, który jest w połowie rekinem i w połowie psem. Razem ze swoim właścicielem oraz przyjacielem Maksem przeżywa fantastyczne przygody jak festyn czy zabawa w chowanego. I zaprasza do nich również najmłodszych.

Frytka i kartofelcia to opowieść o przyjaźni. Mopsiczka Frytka chodzi do przedszkola i każdego dnia bawi się z mysią przyjaciółką Kartofelcią, która mieszka w jej kieszeni. Animacja ta porusza najważniejsze problemy dzieci – pierwszy dzień w przedszkolu, trudności na zajęciach sportowych.

Kolejną z telewizyjnych kreskówek jest Grizzy i lemingi. Opowiada o kanadyjskim lesie, gdzie rządzi tytułowy bohater, zajmujący się rodzinką rozbrykanych lemingów. Siła i bystrość pomagają mu opanować sytuację – taki wzór może uczyć dzieci, jak wzajemnie się komunikować i współdziałać w grupie. Bajka porusza tematy dbania o ciało czy uzależnienia od elektroniki.

Oktonauci to opowieść o ekipie podwodnych odkrywców, którzy szukają w morzach i oceanach stworzeń, które potrzebują pomocy. Będzie to idealna opowieść edukacyjna dla dzieci, opowiadająca o cudach natury.

Baranek Shaun: Przygody na farmie to historia o sprytnym baranku, wiernym psie Bitzerze oraz o innych mieszkańcach farmy, którzy przeżywają masę zabawnych przygód i realizują zwariowane pomysły.

Gadający kot Tom i przyjaciele, to kotek z poczuciem humoru i jego rozgadani znajomi, którzy postanawiają zdobyć sławę. Na pewno zaciekawią Twoje dziecko, bo to niezwykle popularna animacja. 

Klasyka w ofercie Netflix

Doskonałym wyborem są bajki o pewnej historii i tradycji, które pamiętamy sprzed lat. Kto z nas nie zna Garfielda, uroczego, rudego kocura? Leniwy, kochający lasagne grubasek żyje na swoich warunkach – dokucza właścicielowi i psu Odiemu, ale tak naprawdę wszyscy wzajemnie się kochają. Warto pokazywać dzieciom takie obrazy, aby uczyć je, że mimo naszych różnic powinniśmy się akceptować i wzajemnie kochać.

My Little Pony to klasyka bajek dla dzieci. W Netflix możemy obejrzeć ją w nowym wydaniu z 2022 roku – My Little Pony: Zmieniaj świat. Oglądając przygody kucyków, przeniesiecie się do Equestrii – krainy pełnej kucykowej magii gdzie przygoda czeka za rogiem.

Kto choć raz nie oglądał Świnki Peppy? Ta odważna świnka, jej rodzina i przyjaciele przekonują się, że okazja do nauki i zabawy czeka na każdym kroku. Warto zaprosić ją na wspólny seans.

Nie sposób nie wspomnieć o Pszczółce Mai. Ta bajka podbijała serca wielu pokoleń Polaków, a na Netflixie zobaczycie ją w nowym, odświeżonym wydaniu.

Platformy streamingowe to prawdziwy hit w obecnych czasach. Pandemia i związane z nią ograniczenia jedynie nasiliły i spopularyzowały ten trend. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz w każdej chwili zaoferować dziecku jego ulubioną bajkę, bez względu na czas. Czas przed telewizorem, tabletem lub telefonem wydzielaj rozsądnie, dopasowując czas przed ekranem do wieku dziecka. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) promuje zasadę „1 GODZINA”, przy czym w pierwszym roku życia dziecka w ogóle nie zaleca się oglądania filmów czy grania w gry komputerowe. W przypadku maluchów poniżej 5 roku życia, czas spędzony przed ekranem nie powinien być dłuższy niż 1 godzina dziennie. Dobrze, jeśli znajdziesz czas, aby towarzyszyć dziecku.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Masz już konto?
Log in instead Or Zresetuj hasło