Rodzaje certyfikacji pieluszek dla dzieci

list Pieluchowanie
Blog Bambiboo - Rodzaje certyfikacji pieluszek dla dzieci

Pieluszki obecne na rynku zostały oznaczone różnymi certyfikatami. Dowiedz się, jak poruszać się po tych informacjach i dobrze wybierać z troską o swoje dziecko. Czytając ten artykuł poznasz wybrane certyfikaty, którymi m.in oznaczono produkty Bambiboo.

Czemu służy certyfikacja pieluszek?

Głównym celem certyfikacji jest potwierdzenie oświadczeń marketingowych przez niezależne instytucje. Certyfikaty najczęściej poświadczają najwyższą jakość produktu, dbałość o proces powstawania produktu, bezpieczeństwo produktu dla konsumenta i środowiska. Bardzo często o odpowiednią certyfikację dbają firmy produkujące wyroby dla dzieci, aby rodzice mieli pewność, że certyfikowane produkty są bezpieczne dla skóry ich dziecka, a także nie są szkodliwe dla środowiska lub szkodzą mu w mniejszym stopniu niż inne produkty z danego segmentu dostępne na rynku. Bazując na niezwykle modnym i przyszłościowym trendzie proekologicznym, certyfikaty otrzymują towary różnego rodzaju. To, jaki rodzaj certyfikatu może otrzymać dany produkt, zależy od cech, które go wyróżniają. Może być to np. proces produkcji przyjazny dla środowiska, sposób wytwarzania umożliwiający ograniczenie zużywanej energii lub korzystający z energii odnawialnej, a także skład niezawierający substancji toksycznych i szkodliwych, czy skład z udziałem materiałów pochodzenia roślinnego, ulegających szybkiej biodegradacji. 

Poznaj wybrane certyfikaty, którymi oznaczono produkty Bambiboo. Z nimi możesz mieć pewność nie tylko najwyższej jakości wyrobu, ale również bezpieczeństwa, które zapewniasz swojemu dziecku i otaczającej je przyrodzie.

Certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX ®

W dzisiejszych czasach wymagamy bardzo wiele od pieluszek. Produkty te powinny być bezpieczne dla dziecka i wykonane w jak największym stopniu z materiałów pochodzenia roślinnego – funkcjonalne, miękkie i niepodrażniające skóry maluszka. Certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX® jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Każdy produkt oznaczony tym znakiem jest wolny od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich. 

Wyznaczone jednostki certyfikujące na całym świecie prowadzą procesy certyfikacji, wykonują szerokie badania i wydają certyfikaty dla wyrobów włókienniczych na znak STANDARD 100 by OEKO-TEX ®. Wszystkie linie jednorazowych pieluszek Bambiboo są nim oznaczone jako produkty z bezpiecznym składem w najbardziej wymagającej kategorii, czyli dla dzieci poniżej 3. roku życia.

Certyfikat Ecolabel

Ecolabel, nazywany również europejskim kwiatkiem, jest dobrowolnym certyfikatem przyznawanym przez Komisję Europejską od 1992 roku zarówno produktom, jak i usługom, których cały cykl życia ma jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko naturalne. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych certyfikatów Unii Europejskiej. Przyciąga uwagę na sklepowych półkach i zachęca do zakupu ze względu na zweryfikowane parametry ekologiczności. Deklaracje marketingowe typu „ekologiczny” mają realne potwierdzenie i przeszły pozytywnie przez sito standardów środowiskowych Komisji Europejskiej.

Badania opinii publicznej przeprowadzone przez Eurobarometr dowodzą, że 40% respondentów w Europie jest świadoma znaczenia certyfikatu Ecolabel. Ponad 80% badanych osób stwierdziło, że podczas zakupów bierze pod uwagę jego wpływ na środowisko.

Certyfikat FSC®

Certyfikat FSC® (Forest Stewardship Council®) to system certyfikacji pozwalający odróżnić wyroby z drewna oraz zawierające celulozę, pochodzącą z odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Opiera się na zastosowaniu zasad zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnych praktyk stosowanych w odniesieniu do gospodarki leśnej  oraz na zasadach umożliwiających śledzenie handlu i produkcji produktów z drewna pochodzących z certyfikowanych lasów. Nadawany jest przez Forest Stewardship Council® (FSC) -  niezależną organizację pozarządową stworzoną w reakcji na rosnący niepokój związany z wylesianiem. Każdy produkt oceniony tym certyfikatem został poddany weryfikacji na całej długości łańcucha dostaw – od jego pochodzenia do końcowego produktu.

To tylko wybrane certyfikaty, którymi oznaczone są nasze produkty. Wybierając produkty certyfikowane jak Bambiboo masz pewność najwyższej jakości, którą tworzymy dla eko rodzin.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Masz już konto?
Log in instead Or Zresetuj hasło