Cottonwear - nowość w ofercie Bambiboo

list Pieluchowanie
Blog Bambiboo - Cottonwear - nowość w ofercie Bambiboo

Bawełna to surowiec pochodzenia naturalnego, który charakteryzuje się silnymi właściwościami absorpcyjnymi, co sprawia, że jest bezpieczna dla skóry i często stosowana jako opatrunek na rany czy też jako podstawowy składnik środków higienicznych. Jednorazowe pieluszki z bawełną są idealne dla delikatnej skóry maluszka. Dowiedz się więcej o naszej nowości Cottonwear.

Jaka jest różnica między zwykłą bawełną a ekologiczną?

Wszystko zaczyna się od bawełny. Jest to jeden z najpopularniejszych materiałów i tkanin dostępnych na rynku tekstylnym. O jego popularności zaświadczają właściwości bawełny – pozwala oddychać skórze, przez włókna bez przeszkód przechodzi powietrze. Bawełna doskonale absorbuje wilgoć, jak i posiada właściwości termoregulacyjne. Te zalety znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu.

Bawełna jest wytwarzana z włókien rośliny o tej samej nazwie. Plantatorzy bawełny ze względu na jej popularność i masową skalę produkcji, muszą stosować coraz więcej środków chemicznych, pestycydów oraz preparatów owadobójczych. Wszelkie te składniki nie są obojętne dla naszej skóry, a zwłaszcza tej delikatnej skóry malucha. Obecnie dostępna jest także bawełna ekologiczna, która doskonale wpisuje się w ceniony na świecie trend proekologiczny i prozdrowotny. Użycie certyfikowanej bawełny pomaga chronić zasoby, takie jak woda czy grunty, zapobiegając ich degradacji. W ten sposób dbamy o planetę dla naszych dzieci i przyszłych pokoleń. To właśnie bawełna ze zrównoważonych upraw stanowi jeden z materiałów użytych do produkcji nowości Bambiboo – pieluszek z linii Cottonwear.  

Bambiboo od samego początku kieruje swoje produkty do rodziców, którzy cenią sobie trend proekologiczny i chcą wychowywać swoje dziecko w zgodzie z naturą. Kluczowa jest dla nas dbałość o najwyższą jakość, bezpieczeństwo dla dziecka i walory środowiskowe. Chcemy ułatwić Ci opiekę nad dzieckiem, dostarczając innowacyjnych rozwiązań ochrony skóry maluszka, które jednocześnie będą minimalizować negatywny wpływ na środowisko. 

Bambiboo wspiera trend proekologiczny – czym jest Cottonwear

Cottonwear to nowość w naszej ofercie. Ekocertyfikowane pieluszki Bambiboo zostały wzbogacone bawełną organiczną i materiałami pochodzenia roślinnego. Zaprojektowano je w taki sposób, aby zminimalizować negatywny wpływ pieluszki jednorazowej na środowisko, zachowując niezwykle wysoką jakość. Budowa naszej nowości - pieluszki „bawełnianej” różni się od budowy pieluszki „bambusowej” – pomimo, że nowa pieluszka jest cieńsza, zapewnia równie optymalne parametry wchłaniania i rozprowadzania wilgoci, co grubsza pieluszka z włóknem bambusowym. Produkcja naszej nowej linii jest neutralna pod względem emisji CO₂ i odbywa się w Unii Europejskiej. Jej doskonałość środowiskową potwierdzają międzynarodowe certyfikaty – EU Ecolabel i Blauer Engel. Nie składamy deklaracji środowiskowych bez pokrycia – weryfikujemy u niezależnych ekspertów i certyfikujemy nasze produkty. Nowa linia to najszerzej certyfikowana grupa produktowa w naszej ofercie – zarówno pod kątem bezpieczeństwa środowiskowego, jak i bezpieczeństwa dla dziecka.

Nasze jednorazowe pieluszki z bawełną organiczną posiadają wskaźnik wilgotności, który jest informacją dla rodziców, kiedy pieluszka wymaga zmiany. Dzięki szybkiej wymianie pieluszki na nową możesz mieć pewność, że Twój malec będzie czuł się komfortowo. Uważnie słuchamy rodziców – w naszych pieluszkach bawełnianych nadrukowaliśmy rozmiar na tyle pieluszek i pieluchomajtek, aby rozmiary nie myliły się w szufladzie przy dwójce maluchów w domu, a w rozmiarach Newborn (1) i Mini (2) wprowadziliśmy wycięcie na pępek, który ułatwia pielęgnację i gojenie kikuta pępowinowego. 

W naszych najnowszych pieluszkach z bawełną organiczną zastosowaliśmy technologię COTTONEO™ dającą dziecku uczucie suchej pupy i komfort dla jego delikatnej skóry. Pieluszka ponadto posiada inteligentne kanaliki i szybkoschnącą powłokę, dzięki którym następuje natychmiastowa absorbcja płynu, aby wrażliwa skóra maluszka nie była narażona na podrażnienia.

Priorytetem w Bambiboo jest bezpieczeństwo maluszka, o co dbamy na każdym etapie produkcji. Pieluszki Bambiboo wykonane są z nietoksycznych i całkowicie bezpiecznych składników najwyższej jakości, co zostało potwierdzone i certyfikowane przez niezależne organizacje, które weryfikują produkty pod kątem ich bezpieczeństwa zarówno dla skóry (OEKO TEX Standard 100, Original Dermatest).

Pampersy bawełniane z linii Cottonwear są produkowane z użyciem bawełny organicznej certyfikowanej The Seal of Cotton i cotton enhanced™, a zastosowana warstwa wodooporna jest pochodzenia roślinnego. Nasze ekologiczne pieluszki zawierają całkowicie bezchlorową pulpę celulozową (tzw. Totally Chlorine-Free, czyli w skrócie TCF) pochodzącą z odpowiedzialnie zarządzanych lasów (certyfikacja FSC Mix). Lasy to przyszłość naszej planety oraz dar dla kolejnych pokoleń – dbamy o nie. 

Już dziś zachęcamy do wypróbowania naszej nowości, jakim są nasze jednorazowe pieluszki z bawełną organiczną. To ekologiczne pieluszki, które nie tylko dają bardziej odetchnąć naturze, ale również dbają o najdelikatniejszą skórę tych, których kochasz. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Masz już konto?
Log in instead Or Zresetuj hasło