Pieluszki ekologiczne - dlaczego warto w nie zainwestować?

list Pieluchowanie
Blog Bambiboo - Pieluszki ekologiczne - dlaczego warto w nie zainwestować?

Czy pieluszki ekologiczne mogą mieć coś wspólnego z inwestowaniem? Zdecydowanie — jak się okazuje, nawet więcej, niż myślisz! Co prawda pieluchy w pełni biodegradowalne jeszcze nie istnieją, są jednak marki, których celem jest zwiększanie udziału surowców odnawialnych w pieluszce, a dzięki temu jej szybszej degradacji. Troszcząc się o maleństwo, można więc zadbać nie tylko o jego higienę, komfort czy dobre samopoczucie, ale też o przyszłość i dobrostan naszej planety — jedynego domu, jaki mamy. To nasz obowiązek, by o nią dbać i dokonywać świadomych decyzji zakupowych, nie tylko w zakresie np. ubrań czy kosmetyków, ale też pieluszek dla dzieci.

Pieluszki ekologiczne – pierwszy krok w walce o naszą planetę

Globalny kryzys klimatyczny to już fakt. Naukowcy z całego świata biją na alarm: jeśli nie zmienimy swoich dotychczasowych przyzwyczajeń i nie zaczniemy troszczyć się o środowisko, w którym żyjemy, wkrótce będzie za późno, by zatrzymać postępującą degradację świata. Dlatego tak ważne jest, by wszelkie zmiany w tym zakresie zacząć wprowadzać już dziś. Oszczędzajmy wodę, wybierzmy wegetarianizm (przemysłowa hodowla bydła jest odpowiedzialna za 18% światowej emisji gazów cieplarnianych!), samochód starajmy się zastępować rowerem lub podróżami komunikacją miejską, a zakupy róbmy z głową, choćby ograniczając kupowanie produktów wykonanych z plastiku. W sklepach odzieżowych wybierajmy ubrania ekologiczne — z naturalnych i organicznych tkanin, wytwarzanych bez szkody dla środowiska naturalnego. Podobnie postępujmy z kosmetykami – najlepiej kupujmy te ekologiczne, nietestowane na zwierzętach i oparte wyłącznie o naturalne składniki, zwykle pochodzenia roślinnego. Dlatego marka Bambiboo, wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnego świata, oferuje pieluchomajtki i pieluchy, których biopochodność została oceniona i certyfikowana przez TÜV Austria „OK Biobased”. Warto również zwrócić uwagę na chusteczki nawilżane wykonane z włókniny bambusowej, które uzyskały najwyższą możliwą ocenę w certyfikacji „OK Biobased” – wszystko to w trosce o dzieci i środowisko.

Ekologiczne pieluszki – z włóknem bambusowym

Jednorazowe pieluszki to ogromne ułatwienie dla milionów matek na całym świecie. Jeszcze 30 lat temu, „pieluchowa rzeczywistość” wyglądała zupełnie inaczej – mamy codziennie prały, gotowały, suszyły i prasowały pieluszki tetrowe, co było uciążliwe i czasochłonne. Zamiast standardowych „jednorazówek”, warto pokusić się o bardziej ekologiczne rozwiązanie, czyli ekocertyfikowane pieluchy, które wykonane są w przeważającej części z surowców odnawialnych.

Włókno bambusowe to prawdziwa, ekologiczna rewolucja, z której chętnie korzysta Bambiboo. Bambus w naturze rośnie bardzo szybko, co da się zaobserwować nawet gołym okiem. Co więcej, nie potrzeba żadnych „wspomagaczy” - chemicznych nawozów, pestycydów lub innych środków, szkodliwych dla przyrody. Kolejną zaletą bambusa, a właściwie włókna bambusowego, wykorzystywanego do produkcji pieluch jest to, że jest bardzo przyjemne i miękkie w dotyku, a tym samym, idealne dla delikatnej skóry Twojego maleństwa. Włókno wykorzystane w pieluszkach, znakomicie wchłania i odprowadza wilgoć, a także umożliwia optymalną cyrkulację powietrza. Co to oznacza dla Twojego dziecka? Przede wszystkim zmniejszenie ryzyka odparzeń i innych zmian na skórze, które mogłyby powodować ból i dyskomfort.

Pieluchy biodegradowalne – co jeszcze je wyróżnia?

Tym, co jeszcze wyróżnia pieluszki Bambiboo, jest m.in. to, że warstwa, która bezpośrednio przylega do skóry maleństwa, to wiskoza bambusowa z ekstraktem z aloesu. Dlaczego? Ponieważ aloes świetnie łagodzi podrażnienia, nawilża skórę oraz działa przeciwzapalnie. Wszystko to w trosce o delikatną skórę Twojego dziecka.

W pieluchach Bambiboo znajduje się także pulpa celulozowa, która nie tylko jest niebielona chlorem, ale też pochodzi z certyfikowanych upraw FSC.

Ze względu na wysoką jakość stosowanych w pieluszkach odnawialnych surowców oraz certyfikowane standardy produkcji możesz mieć pewność, że są one bezpieczne dla skóry dziecka.

Postaw na bardziej ekologiczny wybór

Pieluszki od Bambiboo są bez wątpienia tym bardziej ekologicznym wyborem dla każdej mamy. Są wykonane m.in. z włókna bambusowego i niebielonej chlorem pulpy drzewnej, posiadają ekstrakt z aloesu i wskaźnik wilgotności. Dzięki niemu możesz szybko sprawdzić, czy już trzeba wymienić ją na nową. Żółty pasek oznacza, że pielucha jest sucha. Kiedy kolor zmieni się na turkusowy, to znak, że pieluchę należy wymienić na świeżą.

Od zmian naszych codziennych przyzwyczajeń zależy to, w jakim środowisku będziemy żyć nie tylko my, ale również nasze dzieci. Zacznij np. od drobnej zmiany — wymień dotychczasowe pieluszki na bardziej ekologiczne. Czasem pierwszy krok jest tym najważniejszym!

Tagi: pieluszki
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Masz już konto?
Log in instead Or Zresetuj hasło