Wady i zalety pieluszek wielorazowych

list Pieluchowanie
Blog Bambiboo - Wady i zalety pieluszek wielorazowych

Kilkadziesiąt lat temu, pieluchy wielorazowe były jedynym rodzajem pieluch dostępnych na rynku. Kiedy asortyment poszerzył się o jednorazowe „pampersy”, pieluchy wielorazowe odeszły w zapomnienie. Wtedy też używanie wielorazówek uznano za niepotrzebne utrudnianie sobie życia. Obecnie, pieluchy wielokrotnego użytku wracają do łask w nowej, ekologicznej odsłonie. Warto dokładnie przyjrzeć się wadom i zaletom tego rozwiązania.

Minimalne ryzyko podrażnień

Pieluchy wielorazowe są wykonywane z delikatnych materiałów, przez co sprawdzą się nawet w przypadku bardzo wrażliwej skóry. Nie zawierają szkodliwych substancji, dlatego przy odpowiedniej częstotliwości zmieniania, nie powinny podrażniać skóry. Dodatkowo, specjalnie dobrane materiały powodują, że pieluchy wielorazowe są niezwykle chłonne i pozwalają skórze oddychać. Warto także wspomnieć o tym, że pieluszki wielorazowe mają ciekawy, miły dla oka design, który na pewno spodoba się zarówno rodzicom, jak i maluchowi.

Łatwość użytkowania

Niektórzy mogą się obawiać, że używanie pieluch wielorazowych będzie dużo bardziej czasochłonne od korzystania z jednorazowych. Nic bardziej mylnego! W pieluszkach wielorazowych umieszcza się specjalne wkładki, również wielokrotnego użytku. Wkład wystarczy wsunąć do przygotowanej do tego celu kieszonki - i gotowe! Proces zakładania wielorazowych pieluch jest tak samo prosty, jak zakładanie jednorazówek. Wkładki wielorazowe do pieluch wykonywane są najczęściej z mikrofibry. Na uwagę zasługują także wkłady chłonne bambusowe. Można je prać w pralce, używając do tego celu delikatnych środków piorących. Materiał bardzo szybko schnie, dlatego po krótkim czasie można ponownie użyć wkładów.

W trosce o ekologię i własny portfel

Dbałość o środowisko to drugi, zaraz po komforcie dziecka, argument, który najczęściej pojawia się wśród zwolenników wielorazowych pieluszek. Wielorazówki mogą być używane wielokrotnie. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia finansowa. Według szacunków, koszty, które trzeba ponieść na pieluszki wielorazowe, są blisko o połowę niższe w porównaniu z wydatkami na klasyczne pieluchy jednorazowe. Wspomniane koszty można jeszcze bardziej minimalizować, np. przekazując je kolejnym dzieciom lub sprzedając, gdy dziecko z nich wyrośnie.

Sonntag Montag Dienstag Mittwoch Donnerstag Freitag Samstag Januar Februar März April Kann Juni Juli August September Oktober November Dezember

Neues Konto registrieren

Hast du schon ein Konto?
Melden Sie sich an Or Passwort zurücksetzen